Official Results
Brebeuf Jesuit Track & Field
Marion County Freshman Tournament (Boys) @ Franklin Central
Saturday, May 5, 2018
3200m relay Time 400m 800m 800m run Time 400m
Bella Stonitsch 1:16.35 1:16.35   Allison Caffrey   1:19.71
  2:41.37 1:25.02 2:41.37 3rd place 2:39.87 1:20.16
Bridget Sweeney 4:04.34 1:22.97   Bella Stonitsch   1:20.25
  5:32.86 1:28.52 2:51.49 4th place 2:42.39 1:22.14
Kate Crist 6:54.53 1:21.67  
  8:25.81 1:31.28 2:52.95 200m dash Time Place
Allison Caffrey 9:42.31 1:16.50   Melissa Gamero 29.71 10th
  11:06.27 1:23.96 2:40.46 Izzy Zoeller 30.75 17th
2nd place
3200m run Time 400m 800m 1600m
100m high hurdles Time Place Kate Crist 1:30.02 1:30.02    
Caroline Potts 18.64 3rd   3:05.33 1:35.31 3:05.33  
  4:42.54 1:37.21    
100m dash Time Place   6:21.47 1:38.93 3:16.14 6:21.47
Harmony Hicks 14.08 12th   8:01.58 1:40.11    
  9:42.62 1:41.04 3:21.15  
1600m run Time 400m 800m   11:24.87 1:42.25    
Allison Caffrey 1:28.06 1:28.06   2nd place 13:02.08 1:37.21 3:19.46 6:40.61
  2:59.36 1:31.30 2:59.36
  4:33.04 1:33.68   1600m relay Time 400m
3rd place 5:59.88 1:26.84 3:00.52 Temi Osuntokun 1:11.83 1:11.83
Bella Stonitsch 1:26.68 1:26.68   Izzy Zoeller 2:24.03 1:12.20
  3:00.43 1:33.75 3:00.43 Bridget Sweeney 3:35.16 1:11.13
  4:34.77 1:34.34   Melissa Gamero 4:44.16 1:09.00
5th place 6:08.57 1:33.80 3:08.14 2nd place
400m relay Time Place pole vault Height Place
Harmony Hicks     Jenna Hill 4' 2" 8th
Maddie McGloin     Jania Hackett 4' 0" 9th (tie)
Jania Hackett    
Alia Hackett 53.70 2nd discus Distance Place
Sophie Wright 67' 6.5" 10th
400m dash Time Place Kennedy Saich 55' 10" 14th
Melissa Gamero 1:07.66 2nd
Temi Osuntokun 1:09.40 3rd shot put Distance Place
Harmony Hicks 25' 5" 6th
300m low hurdles Time Place Kennedy Saich 23' 9" 8th
Caroline Potts 54.45 5th
long jump Distance Place
Maddie McGloin 13' 9.75" 5th
Temi Osuntokun 13' 6.5" 6th
pole vault Height Place
Alia Hackett nh  
Kennedy Saich nh  
Brebeuf Jesuit Track & Field
Marion County Freshman Tournament (Boys) @ Franklin Central
Saturday, May 5, 2018
100m high hurdles Time Place 3200m run Time 400m 800m 1600m
Parker Passarelli 19.23 9th Luke Eckerle 1:15.20 1:15.20    
  2:35.34 1:20.14 2:35.34  
1600m run Time 400m 800m   3:55.61 1:20.27    
Eli Franklin 1:12.80 1:12.80     5:18.53 1:22.92 2:43.19 5:18.53
  2:33.33 1:20.53 2:33.33   6:43.96 1:25.43    
  3:50.53 1:17.20     8:12.27 1:28.31 2:53.74  
5th place 4:59.03 1:08.50 2:25.70   9:41.02 1:28.75    
Faizan Khan 1:13.00 1:13.00   5th place 11:02.90 1:21.88 2:50.63 5:44.37
  2:33.55 1:20.55 2:33.55 Eli Franklin 1:19.53 1:19.53    
  3:50.83 1:17.28     2:48.45 1:28.92 2:48.45  
8th place 5:03.98 1:13.15 2:30.43   4:13.00 1:24.55    
  5:40.15 1:27.15 2:51.70 5:40.15
400m dash Time Place   7:13.21 1:33.06    
David Martinez 1:10.72 16th   8:38.22 1:25.01 2:58.07  
  10:11.85 1:33.63    
300m interm hurdles Time Place 10th place 11:28.62 1:16.77 2:50.40 5:48.47
Parker Passarelli 50.17 8th
1600m relay Time 400m
800m run Time 400m Christian Troupe 59.75 59.75
Faizan Khan   1:06.17 Will Dapp 1:58.04 58.29
7th place 2:16.80 1:10.63 Faizan Khan 2:59.13 1:01.09
Parker Passarelli 4:02.85 1:03.72
100m dash Time Place 7th place
Christian Troupe 24.90 12th
Will Dapp 26.24 16th long jump Distance Place
Christian Troupe 16' 9.25" 9th
pole vault Height Place
Will Dapp 8' 6" 4th