Official Results
Brebeuf Jesuit Track & Field
Circle City Conference @ Bishop Chatard
Friday, April 26, 2019
3200m relay Time 400m 800m 400m relay Time Place
Katie O’Donnell 1:11.96 1:11.96   Hanna Hearn    
  2:28.31 1:16.35 2:28.31 Brooklyn Chestnut    
Allison Caffrey 3:44.10 1:15.79   Alex Ezell    
  5:05.99 1:21.89 2:37.68 Semira Killebrew 48.10 1st
Zoe Simmons 6:17.79 1:11.80  
  7:34.23 1:16.44 2:28.24 400m dash Time Place
Kate Ricks 8:45.48 1:11.25   Alexis Dillard 1:03.94 5th
  9:57.16 1:11.68 2:22.93 Mia Wagner 1:06.92 9th
1st place
300m low hurdles Time Place
100m high hurdles Trial Final Place Caroline Potts 55.04 5th
Caroline Potts 17.95 17.61 3rd Marley Altman 55.21 6th
Marley Altman 18.15 17.92 5th
800m run Time 400m
100m dash Trial Final Place Katie O’Donnell   1:13.92
Semira Killebrew 12.30 11.73 1st 1st place 2:29.21 1:15.29
Hanna Hearn 12.02 12.23 2nd Allison Caffrey   1:16.95
5th place 2:34.34 1:17.39
1600m run Time 400m 800m
Madeline Keller 1:23.97 1:23.97   200m dash Trial Final Place
  2:45.04 1:21.07 2:45.04 Semira Killebrew 25.93 25.05 1st
  4:04.73 1:19.69   Brooklyn Chestnut 26.22 26.08 2nd
2nd place 5:20.89 1:16.16 2:35.85
Kate Ricks 1:24.25 1:24.25   1600m relay Time 400m
  2:45.37 1:21.12 2:45.37 Mia Wagner 1:07.83 1:07.83
  4:05.15 1:19.78   Alexis Dillard 2:12.31 1:04.48
3rd place 5:25.66 1:20.51 2:40.29 Victoria Cassman 3:17.46 1:05.15
Alex Ezell 4:23.36 1:05.90
3200m run Time 400m 800m 1600m 4th place
Madeline Keller 1:25.74 1:25.74    
  2:50.03 1:24.29 2:50.03   pole vault Height Place
  4:14.13 1:24.10     Mia Wagner 8’ 6” 2nd
  5:39.15 1:25.02 2:49.12 5:39.15
  7:05.17 1:26.02     high jump Height Place
  8:30.89 1:25.72 2:51.74   Claire Moeller 4’ 4” 5th (tie)
  9:55.56 1:24.67     Calyn Coleman nh  
1st place 11:16.76 1:21.20 2:45.87 5:37.61
Zoe Simmons 1:24.29 1:24.29     long jump Distance Place
  2:48.02 1:23.73 2:48.02   Calyn Coleman 15’ 5” 4th
  4:11.88 1:23.86     Taylor Gray 15’ 4” 5th
  5:38.35 1:26.47 2:50.33 5:38.35
  7:06.08 1:27.73     shot put Distance Place
  8:37.74 1:31.66 2:59.39   Taylor Gray 24’ 11.5” 7th
  10:12.18 1:34.44     Temi Osuntokun 24’ 7.5” 8th
2nd place 11:44.34 1:32.16 3:06.60 6:05.99
discus Distance Place
Temi Osuntokun 61’ 2” 9th
Brebeuf Jesuit Track & Field
Circle City Conference @ Bishop Chatard
Friday, April 26, 2019
3200m relay Time 400m 800m 400m relay Time Place
Eli Franklin 1:01.37 1:01.37   Christian Troupe    
  2:02.78 1:01.41 2:02.78 Myles Clark    
Mitchell Amstutz 3:05.28 1:02.50   Drake Hagerman    
  4:15.05 1:09.77 2:12.27 Dorian Lee 46.54 4th
Josh Ruppert 5:17.51 1:02.46  
  6:26.55 1:09.04 2:11.50 400m dash Time Place
Jack Kovach 7:28.59 1:02.04   Mitchell Amstutz 54.94 5th
  8:33.38 1:04.79 2:06.83 Eric Shea 56.42 8th
1st place
300m interm hurdles Time Place
110m high hurdles Trial Final Place Myles Clark 44.04 3rd
Myles Clark 15.33 15.37 1st Greg Coleman 45.81 7th
Greg Coleman 18.12   7th
800m run Time 400m
100m dash Trial Final Place Jack Kovach   1:03.27
Christian Troupe 11.64 11.79 5th 1st place 2:02.12 58.85
Dorian Lee 12.46   11th Eli Franklin   1:03.84
3rd place 2:05.32 1:01.48
1600m run Time 400m 800m
Jack Kovach 1:12.51 1:12.51   200m dash Trial Final Place
  2:20.58 1:08.07 2:20.58 Christian Troupe 24.40 24.44 6th
  3:29.16 1:08.58   Andrew Gale 24.51   7th
1st place 4:29.39 1:00.23 2:08.81
Krishna Thirunavukkarasu 1:13.60 1:13.60   1600m relay Time 400m
2:21.42 1:07.82 2:21.42 Eric Shea 57.94 57.94
  3:30.27 1:08.85   Alex Potts 1:52.35 54.41
5th place 4:39.71 1:09.44 2:18.29 Mitchell Amstutz 2:48.76 56.41
Niels Caspersen 3:45.88 57.12
3200m run Time 400m 800m 1600m 5th place
Krishna Thirunavukkarasu 1:16.50 1:16.50    
2:29.74 1:13.24 2:29.74   pole vault Height Place
  3:42.15 1:12.41     Ralph Angcao Penafiel 10’ 0” 2nd (tie)
  4:54.65 1:12.50 2:24.91 4:54.65 Francisco Torres 8’ 0” 7th
  6:08.05 1:13.40    
  7:22.17 1:14.12 2:27.52   high jump Height Place
  8:37.54 1:15.37     Lawrence Coan 5’ 2” 7th
3rd place 9:50.39 1:12.85 2:28.22 4:55.74
Colin Chambers 1:16.25 1:16.25     long jump Distance Place
  2:29.53 1:13.28 2:29.53   Jeremiah Jackson 15’ 6” 8th
  3:43.46 1:13.93     Francisco Torres 14’ 6.5” 10th
  4:58.00 1:14.54 2:28.47 4:58.00
  6:13.21 1:15.21     shot put Distance Place
  7:28.85 1:15.64 2:30.85   Tyler Miller 39’ 11” 6th
  8:43.38 1:14.53    
4th place 9:52.45 1:09.07 2:23.60 4:54.45