Official Results
Brebeuf Jesuit Track & Field
Brebeuf/Park Tudor/Tech/Herron/Riverside/Providence/Polytechnic
/Founders/Wisdom Builders @ Brebeuf Jesuit
Tuesday, April 23, 2019
3200m relay Time 400m 800m 300m low hurdles Time Place
Katie O'Donnell 1:15.91 1:15.91   Marley Altman 51.17 1st
2:31.97 1:16.06 2:31.97 Caroline Potts 55.27 2nd
Madeline Keller 3:46.68 1:14.71  
  5:03.29 1:16.61 2:31.32 800m run Time 400m
Zoe Simmons 6:17.95 1:14.66   Bella Stonitsch   1:16.92
  7:34.73 1:16.78 2:31.44 1st place 2:39.26 1:22.34
Kate Ricks 8:46.62 1:11.89   Kendall Martin   1:30.42
1st place 10:01.85 1:15.23 2:27.12 3rd place 2:57.77 1:27.35
Maya Murthy   1:30.30
100m high hurdles Time Place 4th place 3:02.77 1:32.47
Caroline Potts 17.84 1st Grace Gerritzen   1:32.10
Marley Altman 17.85 2nd 6th place 3:08.95 1:36.85
100m dash Time Place 200m dash Time Place
Semira Killebrew 11.43 1st Veronica Salama 34.37  
Hanna Hearn 12.26 2nd
Brooklyn Chestnut 12.35   3200m run Time 400m 800m 1600m
Alex Ezell 12.51   Kate Crist 1:30.29 1:30.29    
Mia Wagner 13.64     3:07.40 1:37.11 3:07.40  
Harmony Hicks 13.78     4:42.14 1:34.74    
Siena Sefton 14.04     6:22.53 1:40.39 3:15.13 6:22.53
Alia Hackett 14.21     8:02.75 1:40.22    
Jania Hackett 14.68     9:42.60 1:39.85 3:20.07  
Veronica Salama 16.38     11:20.53 1:37.93    
Chloe Hall 16.73   1st place 12:55.94 1:35.41 3:13.34 6:33.41
1600m run Time 400m 800m 1600m relay Time 400m
Allison Caffrey 1:25.60 1:25.60   Mia Wagner 1:03.28 1:03.28
  2:54.07 1:28.47 2:54.07 Victoria Cassman 2:09.33 1:06.05
  4:23.72 1:29.65   Melissa Gamero 3:19.18 1:09.85
1st place 5:50.41 1:26.69 2:56.34 Alexis Dillard 4:25.59 1:06.41
Bella Stonitsch 1:26.70 1:26.70   1st place
  2:54.35 1:27.65 2:54.35
  4:25.65 1:31.30   high jump Height Place
2nd place 5:55.81 1:30.16 3:01.46 Calyn Coleman nh  
Maya Murthy 1:33.53 1:33.53  
  3:15.34 1:41.81 3:15.34 pole vault Height Place
  5:00.22 1:44.88   Mia Wagner 7' 6" 1st
  6:38.15 1:37.93 3:22.81
long jump Distance Place
400m relay Time Place Taylor Gray 14' 7" 1st
Brooklyn Chestnut     Calyn Coleman 13' 10" 3rd
Taylor Gray    
Alex Ezell     discus Distance Place
Hanna Hearn 50.81 1st Temi Osuntokun 58' 7.25" 2nd
Harmony Hicks    
Melissa Gamero    
Alia Hackett    
Jania Hackett 55.19  
400m dash Time Place
Alexis Dillard 1:04.95 1st
Victoria Cassman 1:07.86  
Temi Osuntokun 1:11.57  
Brebeuf Jesuit Track & Field
Brebeuf/Park Tudor/Tech/Herron/Riverside/Providence/Polytechnic
/Founders/Wisdom Builders @ Brebeuf Jesuit
Tuesday, April 23, 2019
3200m relay Time 400m 800m 300m interm hurdle Time Place
Eli Franklin 59.60 59.60   Myles Clark 45.33 1st
2:06.00 1:06.40 2:06.00 Greg Coleman 45.82 2nd
Mitchell Amstutz 3:07.95 1:01.95  
  4:18.05 1:10.10 2:12.05 800m run Time 400m
Josh Ruppert 5:21.23 1:03.18   Raphael Mazhandu   1:10.49
  6:31.33 1:10.10 2:13.28 4th place 2:19.32 1:08.83
Jack Kovach 7:30.53 59.20   Ralph Angcao Penafiel   1:15.59
1st place 8:30.88 1:00.35 1:59.55   2:34.88 1:19.29
110m high hurdles Time Place 200m dash Time Place
Greg Coleman 18.40 4th Christian Troupe 23.65 2nd
Andrew Gale 24.01 3rd
100m dash Time Place Dorian Lee 24.41  
Dorian Lee 11.83   Ralph Angcao Penafiel 25.67  
Christian Troupe 11.84 3rd
Andrew Gale 11.86 4th pole vault Height Place
Drake Hagerman 12.11   Ralph Angcao Penafiel nh  
Bryce Maxey 12.24  
Lawrence Coan 12.81   high jump Height Place
Dorian Lee 5' 2" 6th
1600m run Time 400m 800m Andrew Gale 5' 2" 7th
Jack Kovach 1:12.65 1:12.65   Lawrence Coan 5' 2" 7th
  2:26.53 1:13.88 2:26.53
  3:38.21 1:11.68   long jump Distance Place
1st place 4:45.56 1:07.35 2:19.03 Francisco Torres 14' 2"  
Krishna Thirunavukkarasu 1:12.32 1:12.32  
2:25.43 1:13.11 2:25.43 shot put Distance Place
  3:38.17 1:12.74   Tyler Miller 42' 10" 3rd
2nd place 4:46.30 1:08.13 2:20.87 Ticen Abdul-Majid 34' 9.5"  
Collin Stevens 1:13.12 1:13.12   Josh Hall 31' 0"  
  2:29.09 1:15.97 2:29.09
  3:47.40 1:18.31   discus Distance Place
  5:02.48 1:15.08 2:33.39 Josh Hall 72' 5"  
Brian Halvorson 1:06.06 1:06.06  
  2:34.62 1:28.56 2:34.62 3200m run Time 400m 800m 1600m
  3:50.08 1:15.46   Collin Stevens 1:21.72 1:21.72    
  5:02.81 1:12.73 2:28.19   2:43.23 1:21.51 2:43.23  
Evan Stella 1:16.03 1:16.03     4:05.66 1:22.43    
  2:34.49 1:18.46 2:34.49   5:28.13 1:22.47 2:44.90 5:28.13
  3:51.12 1:16.63     6:51.98 1:23.85    
  5:04.53 1:13.41 2:30.04   8:13.74 1:21.76 2:45.61  
Michael Gerritzen 1:15.77 1:15.77     9:35.03 1:21.29    
  2:34.29 1:18.52 2:34.29 3rd place 10:49.38 1:14.35 2:35.64 5:21.25
  3:50.65 1:16.36   Brian Halvorson 1:22.12 1:22.12    
  5:04.78 1:14.13 2:30.49   2:44.75 1:22.63 2:44.75  
Raphael Mazhandu 1:15.80 1:15.80     4:07.62 1:22.87    
  2:34.24 1:18.44 2:34.24   5:31.99 1:24.37 2:47.24 5:31.99
  3:51.33 1:17.09     6:57.88 1:25.89    
  5:12.29 1:20.96 2:38.05   8:26.02 1:28.14 2:54.03  
Colin Chambers 1:15.78 1:15.78     9:54.32 1:28.30    
  2:34.06 1:18.28 2:34.06   11:18.46 1:24.14 2:52.44 5:46.47
  3:49.65 1:15.59   Michael Gerritzen 1:23.71 1:23.71    
  5:12.51 1:22.86 2:38.45   2:47.75 1:24.04 2:47.75  
Sean Gavitt 1:20.53 1:20.53     4:12.92 1:25.17    
  2:50.87 1:30.34 2:50.87   5:40.16 1:27.24 2:52.41 5:40.16
  4:22.38 1:31.51     7:09.39 1:29.23    
  5:46.96 1:24.58 2:56.09   8:40.18 1:30.79 3:00.02  
  10:11.75 1:31.57    
400m relay Time Place   11:32.47 1:20.72 2:52.29 5:52.31
Christian Troupe     Evan Stella 1:23.92 1:23.92    
Andrew Gale       2:48.06 1:24.14 2:48.06  
Drake Hagerman       4:12.93 1:24.87    
Dorian Lee 46.36 1st   5:40.16 1:27.23 2:52.10 5:40.16
  7:09.34 1:29.18    
400m dash Time Place   8:40.21 1:30.87 3:00.05  
Eric Shea 54.31 1st   10:11.75 1:31.54    
Liam Walsh 1:00.53     11:32.97 1:21.22 2:52.76 5:52.81
Marcus Sherrod 1:01.97