Official Results
Brebeuf Jesuit Track & Field
Hoosier State Relays - Gladstein Fieldhouse, Indiana University
Saturday, March 23, 2019
2nd out of 43 teams
3200m relay Time 200m 400m 800m 60m dash Trial Final Place
Katie O'Donnell 38.23 38.23     Semira Killebrew 7.44 7.42 1st
  1:14.05 35.82 1:14.05   Brooklyn Chestnut 7.79 7.68 2nd
  1:49.82 35.77     Alex Ezell 7.91 7.89 5th
  2:25.62 35.80 1:11.57 2:25.62 Hanna Hearn 7.92 7.90 6th
Allison Caffrey 3:02.64 37.02     Taylor Gray 8.12   10th
  3:41.10 38.46 1:15.48  
  4:22.13 41.03     1600m relay Time 200m 400m
  5:03.39 41.26 1:22.29 2:37.77 Brooklyn Chestnut 29.09 29.09  
Kelly Gardner 5:41.60 38.21       1:03.85 34.76 1:03.85
  6:19.87 38.27 1:16.48   Alex Ezell 1:33.46 29.61  
  6:58.21 38.34       2:08.97 35.51 1:05.12
  7:36.91 38.70 1:17.04 2:33.52 Alexis Dillard 2:37.77 28.80  
Kate Ricks 8:13.20 36.29       3:11.76 33.99 1:02.79
  8:49.96 36.76 1:13.05   Semira Killebrew 3:38.10 26.34  
9:28.40 38.44       4:10.92 32.82 59.16
3rd place 10:06.25 37.85 1:16.29 2:29.34 3rd place
distance medley relay Time 200m 400m 800m 1200m 1600m 800m relay Time 200m
Katie O'Donnell 38.46 38.46         Brooklyn Chestnut 26.74 26.74
  1:17.34 38.88 1:17.34       Hanna Hearn 51.58 24.84
  1:56.91 39.57         Alex Ezell 1:18.24 26.66
  2:37.46 40.55 1:20.12 2:37.46     Semira Killebrew 1:41.99 23.75
  3:16.96 39.50         1st place
  3:54.23 37.27 1:16.77   3:54.23  
Victoria Cassman 4:23.85 29.62         long jump Distance Place
5:00.48 36.63 1:06.25       Taylor Gray 15' 9.5" 11th
Zoe Simmons 5:37.75 37.27         Maddie McGloin 14' 0.75" 20th
  6:16.66 38.91 1:16.18      
  6:54.76 38.10         pole vault Height Place
  7:33.87 39.11 1:17.21 2:33.39     Sydney Gallagher nh  
Madeline Keller 8:14.22 40.35         Mia Wagner nh  
  8:55.18 40.96 1:21.31      
  9:35.72 40.54        
  10:17.53 41.81 1:22.35 2:43.66    
  10:58.84 41.31        
  11:40.81 41.97 1:23.28   4:06.94  
  12:21.24 40.43        
3rd place 12:59.10 37.86 1:18.29 2:41.57   5:25.23
3200m run Time 200m 400m 800m 1600m
Madeline Keller 41.90 41.90      
  1:24.20 42.30 1:24.20    
  2:06.06 41.86      
  2:48.07 42.01 1:23.87 2:48.07  
  3:29.49 41.42      
  4:11.37 41.88 1:23.30    
  4:54.45 43.08      
  5:36.25 41.80 1:24.88 2:48.18 5:36.25
  6:16.88 40.63      
  6:58.63 41.75 1:22.38    
  7:41.03 42.40      
  8:23.42 42.39 1:24.79 2:47.17  
  9:06.40 42.98      
  9:46.91 40.51 1:23.49    
  10:28.17 41.26      
4th place 11:08.46 40.29 1:21.55 2:45.04 5:32.21
Zoe Simmons 41.90 41.90      
  1:24.19 42.29 1:24.19    
  2:05.51 41.32      
  2:47.34 41.83 1:23.15 2:47.34  
  3:29.52 42.18      
  4:10.85 41.33 1:23.51    
  4:54.18 43.33      
  5:36.89 42.71 1:26.04 2:49.55 5:36.89
  6:19.86 42.97      
  7:03.06 43.20 1:26.17    
  7:45.61 42.55      
  8:30.42 44.81 1:27.36 2:53.53  
  9:14.33 43.91      
  9:59.30 44.97 1:28.88    
  10:44.30 45.00      
10th place 11:27.07 42.77 1:27.77 2:56.65 5:50.18
Kate Ricks 41.90 41.90      
  1:24.24 42.34 1:24.24    
  2:05.50 41.26      
  2:48.09 42.59 1:23.85 2:48.09  
  3:28.86 40.77      
  4:10.80 41.94 1:22.71    
  4:53.96 43.16      
  5:36.61 42.65 1:25.81 2:48.52 5:36.61
  6:20.76 44.15      
  7:06.02 45.26 1:29.41    
  7:52.36 46.34      
  8:40.29 47.93 1:34.27 3:03.68  
  9:28.54 48.25      
  10:16.42 47.88 1:36.13    
  11:02.38 45.96      
20th place 11:47.05 44.67 1:30.63 3:06.76 6:10.44
Brebeuf Jesuit Track & Field
Hoosier State Relays - Gladstein Fieldhouse, Indiana University
Saturday, March 23, 2019
9th out of 37 teams
3200m relay Time 200m 400m 800m 60m dash Trial Final Place
Eli Franklin 29.96 29.96     Caleb Ellison 7.26 7.26 8th
  1:00.49 30.53 1:00.49  
  1:32.03 31.54     60m hurdles Trial Final Place
  2:03.57 31.54 1:03.08 2:03.57 Myles Clark 8.57 8.44 5th
Faizan Khan 2:33.05 29.48    
  3:04.26 31.21 1:00.69   800m relay Time 200m
  3:38.26 34.00     Christian Troupe 24.35 24.35
  4:14.58 36.32 1:10.32 2:11.01 Andrew Gale 48.46 24.11
Colin Chambers 4:46.15 31.57     Dorian Lee 1:13.74 25.28
  5:18.12 31.97 1:03.54   Caleb Ellison 1:36.94 23.20
  5:51.26 33.14     10th (tie)
  6:23.44 32.18 1:05.32 2:08.86
Josh Ruppert 6:52.32 28.88    
  7:24.29 31.97 1:00.85  
  7:58.52 34.23    
8th place 8:31.17 32.65 1:06.88 2:07.73
distance medley relay Time 200m 400m 800m 1200m 1600m
Krishna Thirunavukkarasu 33.67 33.67        
1:08.48 34.81 1:08.48      
  1:42.32 33.84        
  2:16.04 33.72 1:07.56 2:16.04    
  2:48.90 32.86        
  3:21.34 32.44 1:05.30   3:21.34  
Mitchell Amstutz 3:45.86 24.52        
4:16.28 30.42 54.94      
Eli Franklin 4:46.15 29.87        
  5:19.21 33.06 1:02.93      
  5:53.08 33.87        
  6:26.03 32.95 1:06.82 2:09.75    
Jack Kovach 6:57.74 31.71        
  7:30.90 33.16 1:04.87      
  8:05.25 34.35        
  8:40.50 35.25 1:09.60 2:14.47    
  9:15.86 35.36        
  9:50.94 35.08 1:10.44   3:24.91  
  10:25.50 34.56        
4th place 10:58.81 33.31 1:07.87 2:18.31   4:32.78
3200m run Time 200m 400m 800m 1600m
Jack Kovach 34.93 34.93      
  1:10.64 35.71 1:10.64    
  1:46.72 36.08      
  2:22.15 35.43 1:11.51 2:22.15  
  2:57.76 35.61      
  3:33.35 35.59 1:11.20    
  4:09.77 36.42      
  4:45.01 35.24 1:11.66 2:22.86 4:45.01
  5:21.11 36.10      
  5:57.33 36.22 1:12.32    
  6:32.30 34.97      
  7:07.85 35.55 1:10.52 2:22.84  
  7:43.37 35.52      
  8:18.51 35.14 1:10.66    
  8:52.27 33.76      
3rd place 9:23.55 31.28 1:05.04 2:15.70 4:38.54
Krishna Thirunavukkarasu 34.99 34.99      
1:12.91 37.92 1:12.91    
  1:48.30 35.39      
  2:24.49 36.19 1:11.58 2:24.49  
  3:03.21 38.72      
  3:35.04 31.83 1:10.55    
  4:10.94 35.90      
  4:46.81 35.87 1:11.77 2:22.32 4:46.81
  5:22.66 35.85      
  5:58.81 36.15 1:12.00    
  6:36.27 37.46      
  7:13.25 36.98 1:14.44 2:26.44  
  7:50.92 37.67      
  8:28.64 37.72 1:15.39    
  9:05.44 36.80      
10th place 9:41.38 35.94 1:12.74 2:28.13 4:54.57