Official Results
Brebeuf Jesuit Track & Field
Roncalli HSR Qualifier #2 - University of Indianapolis
Tuesday, March 12, 2019
DMR Time 200m 400m 800m 1200m 1600m 60m dash Trial Final Place
Katie O'Donnell 39.88 39.88         Alex Ezell 8.08 8.20 7th
  1:19.45 39.57 1:19.45       Harmony Hicks 8.74   20th
  1:59.63 40.18        
  2:40.74 41.11 1:21.29 2:40.74     60m hurdles Trial Final Place
  3:22.03 41.29         Marley Altman 10.90   10th
  4:01.20 39.17 1:20.46   4:01.20   Elizabeth Brase 11.42   15th
Melissa Gamero 4:38.25 37.05        
  5:17.36 39.11 1:16.16       long jump Distance Place
Allison Caffrey 5:53.87 36.51         Taylor Gray 15' 5.5" 4th
  6:32.69 38.82 1:15.33       Maddie McGloin 15' 1.5" 7th
  7:13.20 40.51        
  7:53.01 39.81 1:20.32 2:35.65     pole vault Height Place
Kate Ricks 8:30.06 37.05         Sydney Gallagher 7' 6" 6th
  9:08.31 38.25 1:15.30      
  9:48.91 40.60         1600m relay Time 200m  400m
  10:30.21 41.30 1:21.90 2:37.20     Brooklyn Chestnut 30.37 30.37  
  11:12.23 42.02           1:07.22 36.85 1:07.22
  11:54.95 42.72 1:24.74   4:01.94   Marley Altman 1:39.19 31.97  
  12:37.42 42.47           2:15.28 36.09 1:08.06
2nd place 13:18.40 40.98 1:23.45 2:48.19   5:25.39 Alexis Dillard 2:47.81 32.53  
  3:22.16 34.35 1:06.88
3200m run Time 200m 400m 800m 1600m Alex Ezell 3:53.43 31.27  
Katie O'Donnell 41.93 41.93         4:30.75 37.32 1:08.59
  1:23.69 41.76 1:23.69     7th place
  2:06.11 42.42      
  2:48.27 42.16 1:24.58 2:48.27   800m relay Time 200m
  3:29.64 41.37       Melissa Gamero 29.66 29.66
  4:11.78 42.14 1:23.51     Sydney Gallagher 59.24 29.58
  4:54.05 42.27       Maddie McGloin 1:28.37 29.13
  5:36.93 42.88 1:25.15 2:48.66 5:36.93 Harmony Hicks 1:58.22 29.85
  6:20.79 43.86       10th place
  7:05.17 44.38 1:28.24    
  7:48.77 43.60      
  8:32.80 44.03 1:27.63 2:55.87  
  9:17.73 44.93      
  10:03.08 45.35 1:30.28    
  10:47.82 44.74      
4th place 11:26.48 38.66 1:23.40 2:53.68 5:49.55
Maya Murthy 44.92 44.92      
  1:33.73 48.81 1:33.73    
  2:23.54 49.81      
  3:15.48 51.94 1:41.75 3:15.48  
  4:07.89 52.41      
  5:01.76 53.87 1:46.28    
  5:55.60 53.84      
  6:52.64 57.04 1:50.88 3:37.16 6:52.64
  7:45.52 52.88      
  8:40.23 54.71 1:47.59    
  9:37.23 57.00      
  10:34.17 56.94 1:53.94 3:41.53  
  11:31.20 57.03      
  12:27.56 56.36 1:53.39    
  13:19.72 52.16      
12th place 14:19.09 59.37 1:51.53 3:44.92 7:26.45
Brebeuf Jesuit Track & Field
Roncalli HSR Qualifier #2 - University of Indianapolis
Tuesday, March 12, 2019
3200m run Time 200m 400m 800m 1600m 60m hurdles Trial Final Place
Collin Stevens 37.37 37.37       Greg Coleman 9.87 9.78 5th
  1:16.51 39.14 1:16.51    
  1:55.99 39.48       60m dash Trial Final Place
  2:35.55 39.56 1:19.04 2:35.55   Caleb Ellison 7.37 7.45 8th
  3:15.64 40.09       Christian Troupe 7.62   10th
  3:56.20 40.56 1:20.65    
  4:37.92 41.72       1600m relay Time 200m  400m
  5:18.18 40.26 1:21.98 2:42.63 5:18.18 Greg Coleman 28.62 28.62  
  5:58.46 40.28         1:02.75 34.13 1:02.75
  6:39.18 40.72 1:21.00     Dorian Lee 1:28.77 26.02  
  7:20.07 40.89         2:03.52 34.75 1:00.77
  8:00.52 40.45 1:21.34 2:42.34   Liam Walsh 2:30.69 27.17  
  8:41.23 40.71         3:05.15 34.46 1:01.63
  9:22.64 41.41 1:22.12     Joshua Hall 3:34.38 29.23  
  10:01.20 38.56         4:06.08 31.70 1:00.93
8th place 10:39.55 38.35 1:16.91 2:39.03 5:21.37 9th place
Brian Halvorson 39.00 39.00      
  1:18.64 39.64 1:18.64     800m relay Time 200m
  1:58.71 40.07       Christian Troupe 24.99 24.99
  2:39.29 40.58 1:20.65 2:39.29   Drake Hagerman 50.65 25.66
  3:19.95 40.66       Andrew Gale 1:15.94 25.29
  4:00.90 40.95 1:21.61     Caleb Ellison 1:39.52 23.58
  4:43.07 42.17       5th place
  5:25.70 42.63 1:24.80 2:46.41 5:25.70
  6:10.10 44.40       shot put Distance Place
  6:54.86 44.76 1:29.16     Ticen Abdul-Majid 35' 3" 19th
  7:40.26 45.40      
  8:27.11 46.85 1:32.25 3:01.41  
  9:14.35 47.24      
  10:00.61 46.26 1:33.50    
  10:47.83 47.22      
17th place 11:34.08 46.25 1:33.47 3:06.97 6:08.38
3200m relay Time 200m 400m 800m
Josh Ruppert 31.76 31.76    
  1:04.27 32.51 1:04.27  
  1:37.45 33.18    
  2:10.83 33.38 1:06.56 2:10.83
Krishna Thirunavukkarasu 2:41.50 30.67    
3:15.09 33.59 1:04.26  
  3:48.49 33.40    
  4:21.31 32.82 1:06.22 2:10.48
Eli Franklin 4:50.21 28.90    
  5:22.46 32.25 1:01.15  
  5:55.31 32.85    
  6:28.10 32.79 1:05.64 2:06.79
Collin Stevens 7:02.23 34.13    
  7:38.76 36.53 1:10.66  
  8:16.26 37.50    
3rd place 8:53.79 37.53 1:15.03 2:25.69
DMR Time 200m 400m 800m 1200m 1600m
Eli Franklin 34.23 34.23        
  1:09.82 35.59 1:09.82      
  1:46.57 36.75        
  2:23.94 37.37 1:14.12 2:23.94    
  2:59.97 36.03        
  3:33.00 33.03 1:09.06   3:33.00  
Mitchell Amstutz 3:59.18 26.18        
  4:27.99 28.81 54.99      
Josh Ruppert 4:59.08 31.09        
  5:34.48 35.40 1:06.49      
  6:12.48 38.00        
  6:49.95 37.47 1:15.47 2:21.96    
Krishna Thirunavukkarasu 7:25.99 36.04        
8:02.12 36.13 1:12.17      
  8:39.07 36.95        
  9:16.67 37.60 1:14.55 2:26.72    
  9:52.28 35.61        
  10:28.06 35.78 1:11.39   3:38.11  
  11:03.21 35.15        
6th place 11:37.63 34.42 1:09.57 2:20.96   4:47.68