Official Results
Brebeuf Jesuit Track & Field
Hoosier State Relays - Gladstein Fieldhouse, Indiana University
Saturday, March 24, 2018
1st out of 39 teams, defending champion
3200m relay Time 200m 400m 800m 60m dash Trial Final Place
Mikayla Gallagher 36.00 36.00     Semira Killebrew 7.55 7.45 1st
  1:12.00 36.00 1:12.00   Hanna Hearn 8.03 7.91 5th
  1:48.00 36.00     Brooklyn Chestnut 7.90 7.97 6th
  2:24.46 36.46 1:12.46 2:24.46 Nakita Turner-Lee 8.13 8.07 8th
Katie O'Donnell 2:59.60 35.14     Brooklyn Chestnut 8.16   9th
  3:35.96 36.36 1:11.50   Alex Ezell 8.23   11th
  4:12.47 36.51     Taylor Gray 8.31   15th
  4:49.35 36.88 1:13.39 2:24.89
Kate Ricks 5:25.02 35.67     60m hurdles Trial Final Place
  6:00.94 35.92 1:11.59   Nakita Turner-Lee 8.90 8.78 1st
  6:37.22 36.28    
  7:13.97 36.75 1:13.03 2:24.62
Katherine Modrall 7:48.38 34.41     1600m relay Time 200m  400m
  8:23.89 35.51 1:09.92   Rachel Moore 31.11 31.11  
  8:58.39 34.50       1:05.10 33.99 1:05.10
1st place 9:31.23 32.84 1:07.34 2:17.26 Mia Wagner 1:36.19 31.09  
  2:08.74 32.55 1:03.64
distance medley relay Time 200m 400m 800m 1200m 1600m Victoria Cassman 2:38.77 30.03  
Mikayla Gallagher 38.79 38.79           3:13.80 35.03 1:05.06
  1:19.08 40.29 1:19.08       Semira Killebrew 3:41.30 27.50  
  1:56.58 37.50           4:14.19 32.89 1:00.39
  2:34.36 37.78 1:15.28 2:34.36     5th place
  3:13.27 38.91        
  3:50.58 37.31 1:16.22   3:50.58   800m relay Time 200m
Allison Caffrey 4:22.36 31.78         Nakita Turner-Lee 25.76 25.76
4:57.24 34.88 1:06.66       Brooklyn Chestnut 49.92 24.16
Katie O'Donnell 5:33.40 36.16         Hanna Hearn 1:13.56 23.64
  6:09.82 36.42 1:12.58       Semira Killebrew 1:36.77 23.21
  6:46.72 36.90         2nd place
  7:23.87 37.15 1:14.05 2:26.63    
Katherine Modrall 8:01.10 37.23         long jump Distance Place
  8:37.52 36.42 1:13.65       Taylor Gray 16' 3.25" 7th
  9:15.45 37.93         Maddie McGloin 15' 4" 16th
  9:54.42 38.97 1:16.90 2:30.55    
  10:35.00 40.58        
  11:13.15 38.15 1:18.73   3:49.28  
  11:49.83 36.68        
1st place 12:24.01 34.18 1:10.86 2:29.59   5:00.14
3200m run Time 200m 400m 800m 1600m
Kate Ricks 40.26 40.26      
  1:21.94 41.68 1:21.94    
  2:03.36 41.42      
  2:45.05 41.69 1:23.11 2:45.05  
  3:27.82 42.77      
  4:09.46 41.64 1:24.41    
  4:51.89 42.43      
  5:34.14 42.25 1:24.68 2:49.09 5:34.14
  6:16.37 42.23      
  6:59.33 42.96 1:25.19    
  7:42.03 42.70      
  8:25.04 43.01 1:25.71 2:50.90  
  9:07.18 42.14      
  9:50.27 43.09 1:25.23    
  10:32.88 42.61      
5th place 11:11.09 38.21 1:20.82 2:46.05 5:36.95
Zoe Simmons 40.54 40.54      
  1:22.38 41.84 1:22.38    
  2:03.72 41.34      
  2:45.29 41.57 1:22.91 2:45.29  
  3:28.20 42.91      
  4:09.70 41.50 1:24.41    
  4:52.23 42.53      
  5:34.49 42.26 1:24.79 2:49.20 5:34.49
  6:16.67 42.18      
  6:59.70 43.03 1:25.21    
  7:42.33 42.63      
  8:25.82 43.49 1:26.12 2:51.33  
  9:08.37 42.55      
  9:51.85 43.48 1:26.03    
  10:34.95 43.10      
7th place 11:15.81 40.86 1:23.96 2:49.99 5:41.32
Kelly Gardner 42.61 42.61      
  1:25.08 42.47 1:25.08    
  2:07.92 42.84      
  2:50.95 43.03 1:25.87 2:50.95  
  3:33.80 42.85      
  4:17.62 43.82 1:26.67    
  5:01.51 43.89      
  5:45.70 44.19 1:28.08 2:54.75 5:45.70
  6:29.06 43.36      
  7:13.99 44.93 1:28.29    
  7:58.94 44.95      
  8:44.61 45.67 1:30.62 2:58.91  
  9:30.82 46.21      
  10:17.06 46.24 1:32.45    
  11:02.38 45.32      
12th place 11:43.67 41.29 1:26.61 2:59.06 5:57.97
Brebeuf Jesuit Track & Field
Hoosier State Relays - Gladstein Fieldhouse, Indiana University
Saturday, March 24, 2018
5th out of 48 teams
3200m relay Time 200m 400m 800m 60m dash Trial Final Place
Jack Kovach 30.11 30.11     Adam Vander Kooy 7.41   13th
  1:01.47 31.36 1:01.47  
  1:32.92 31.45     60m hurdles Trial Final Place
  2:04.01 31.09 1:02.54 2:04.01 Myles Clark 8.87   12th
Christian Stevens 2:34.31 30.30    
  3:06.22 31.91 1:02.21   800m relay Time 200m
  3:40.34 34.12     Charlie Dapp 24.76 24.76
  4:13.56 33.22 1:07.34 2:09.55 Myles Clark 48.92 24.16
Niels Caspersen 4:43.53 29.97     Caleb Ellison 1:12.56 23.64
  5:15.77 32.24 1:02.21   Adam Vander Kooy 1:35.77 23.21
  5:49.01 33.24     9th place
  6:22.53 33.52 1:06.76 2:08.97
Alex Potts 6:50.51 27.98    
  7:20.43 29.92 57.90  
  7:50.70 30.27    
2nd place 8:21.66 30.96 1:01.23 1:59.13
distance medley relay Time 200m 400m 800m 1200m 1600m
Jack Kovach 32.78 32.78        
  1:06.18 33.40 1:06.18      
  1:40.44 34.26        
  2:14.67 34.23 1:08.49 2:14.67    
  2:47.85 33.18        
  3:20.14 32.29 1:05.47   3:20.14  
Adam Vander Kooy 3:44.65 24.51        
4:12.72 28.07 52.58      
Alex Potts 4:42.42 29.70        
  5:13.12 30.70 1:00.40      
  5:44.26 31.14        
  6:17.12 32.86 1:04.00 2:04.40    
Christian Stevens 6:49.07 31.95        
  7:22.40 33.33 1:05.28      
  7:57.41 35.01        
  8:33.48 36.07 1:11.08 2:16.36    
  9:09.28 35.80        
  9:45.13 35.85 1:11.65   3:28.01  
  10:19.60 34.47        
5th place 10:53.05 33.45 1:07.92 2:19.57   4:35.93
3200m run Time 200m 400m 800m 1600m
Christian Stevens 36.51 36.51      
  1:11.77 35.26 1:11.77    
  1:45.37 33.60      
  2:20.44 35.07 1:08.67 2:20.44  
  2:58.45 38.01      
  3:31.95 33.50 1:11.51    
  4:07.57 35.62      
  4:42.45 34.88 1:10.50 2:22.01 4:42.45
  5:18.27 35.82      
  5:54.30 36.03 1:11.85    
  6:30.93 36.63      
  7:06.38 35.45 1:12.08 2:23.93  
  7:45.33 38.95      
  8:24.95 39.62 1:18.57    
  9:03.16 38.21      
5th place 9:37.49 34.33 1:12.54 2:31.11 4:55.04
Colin Chambers 38.22 38.22      
  1:13.87 35.65 1:13.87    
  1:54.07 40.20      
  2:32.36 38.29 1:18.49 2:32.36  
  3:10.79 38.43      
  3:50.08 39.29 1:17.72    
  4:29.59 39.51      
  5:08.12 38.53 1:18.04 2:35.76 5:08.12
  5:47.57 39.45      
  6:27.49 39.92 1:19.37    
  7:07.67 40.18      
  7:46.25 38.58 1:18.76 2:38.13  
  8:26.38 40.13      
  9:04.74 38.36 1:18.49    
  9:41.81 37.07      
18th place 10:13.51 31.70 1:08.77 2:27.26 5:05.39