Official Results
Brebeuf Jesuit Track & Field
Roncalli HSR Qualifier #2 - University of Indianapolis
Tuesday, March 13, 2018
DMR Time 200m 400m 800m 1200m 1600m 60m dash Trial Final Place
Katie O'Donnell 38.43 38.43         Hanna Hearn 8.04 7.98 2nd
  1:17.59 39.16 1:17.59       Jordan Smith 8.06 8.13 5th
  1:57.89 40.30        
  2:38.50 40.61 1:20.91 2:38.50     60m hurdles Trial Final Place
  3:19.05 40.55         Mia Wagner 10.99 0:!0.68 7th
  3:56.80 37.75 1:18.30   3:56.80   Marley Altman 11.01   9th
Temi Osuntokun 4:31.73 34.93        
  5:08.41 36.68 1:11.61       long jump Distance Place
Mikayla Gallagher 5:43.10 34.69         Maddie McGloin 15' 0.75" 10th
  6:19.17 36.07 1:10.76       Temi Osuntokun 13' 10" 16th
  6:56.81 37.64        
  7:34.76 37.95 1:15.59 2:26.35     high jump Height Place
Katherine Modrall 8:13.13 38.37         Calyn Coleman 4' 8" 6th (tie)
  8:53.04 39.91 1:18.28       Jenna Hill no height  
  9:32.62 39.58        
  10:12.70 40.08 1:19.66 2:37.94     pole vault Height Place
  10:54.41 41.71         Sydney Gallagher no height  
  11:33.37 38.96 1:20.67   3:58.61  
  12:13.20 39.83         shot put Distance Place
1st place 12:49.83 36.63 1:16.46 2:37.13   5:15.07 Harmony Hicks 26' 6" 15th
3200m run Time 200m 400m 800m 1600m 800m relay Time Place
Kate Ricks 40.86 40.86       Jordan Smith    
  1:24.36 43.50 1:24.36     Yasmine Anderson    
  2:07.78 43.42       Alex Ezell    
  2:52.53 44.75 1:28.17 2:52.53   Hanna Hearn 1:49.89 2nd
  3:35.60 43.07      
  4:18.86 43.26 1:26.33     1600m relay Time Place
  5:01.63 42.77       Marley Altman    
  5:44.88 43.25 1:26.02 2:52.35 5:44.88 Mia Wagner    
  6:27.65 42.77       Maddie McGloin    
  7:10.76 43.11 1:25.88     Calyn Coleman 4:28.60 4th
  7:54.27 43.51      
  8:37.47 43.20 1:26.71 2:52.59  
  9:20.59 43.12      
  10:03.80 43.21 1:26.33    
  10:46.46 42.66      
1st place 11:25.39 38.93 1:21.59 2:47.92 5:40.51
Ana Singhal 44.99 44.99      
  1:31.06 46.07 1:31.06    
  2:17.91 46.85      
  3:04.79 46.88 1:33.73 3:04.79  
  3:52.16 47.37      
  4:40.12 47.96 1:35.33    
  5:29.60 49.48      
  6:17.80 48.20 1:37.68 3:13.01 6:17.80
  7:05.58 47.78      
  7:54.83 49.25 1:37.03    
  8:44.83 50.00      
  9:34.55 49.72 1:39.72 3:16.75  
  10:24.50 49.95      
  11:14.70 50.20 1:40.15    
  12:03.32 48.62      
10th place 12:50.10 46.78 1:35.40 3:15.55 6:32.30
3200m relay Time 200m 400m 800m
Mikayla Gallagehr 35.10 35.10    
  1:10.05 34.95 1:10.05  
  1:46.79 36.74    
  2:25.15 38.36 1:15.10 2:25.15
Katherine Modrall 2:57.05 31.90    
  3:30.75 33.70 1:05.60  
  4:05.08 34.33    
  4:39.63 34.55 1:08.88 2:14.48
Katie O'Donnell 5:15.51 35.88    
  5:51.12 35.61 1:11.49  
  6:27.30 36.18    
  7:03.67 36.37 1:12.55 2:24.04
Kate Ricks 7:41.98 38.31    
  8:18.68 36.70 1:15.01  
  8:55.94 37.26    
  9:32.81 36.87 1:14.13 2:29.14
Brebeuf Jesuit Track & Field
Roncalli HSR Qualifier #2 - University of Indianapolis
Tuesday, March 13 2018
3200m run Time 200m 400m 800m 1600m 60m hurdles Trial Final Place
Colin Chambers 36.82 36.82       Greg Coleman 10.02   14th
  1:14.78 37.96 1:14.78    
  1:53.01 38.23       60m dash Trial Final Place
  2:31.93 38.92 1:17.15 2:31.93   Caleb Ellison 7.48   10th
  3:11.09 39.16       Adam Vander Kooy 7.66   17th
  3:50.15 39.06 1:18.22    
  4:29.85 39.70       1600m relay Time 200m
  5:09.51 39.66 1:19.36 2:37.58 5:09.51 Charlie Dapp 55.76 55.76
  5:48.91 39.40       Niels Caspersen 1:53.78 58.02
  6:28.48 39.57 1:18.97     Mitchell Amstutz 2:52.54 58.76
  7:07.98 39.50       Adam Vander Kooy 3:51.04 58.50
  7:47.96 39.98 1:19.48 2:38.45   5th place
  8:27.64 39.68      
  9:07.50 39.86 1:19.54    
  9:45.61 38.11      
4th place 10:18.96 33.35 1:11.46 2:31.00 5:09.45
Niels Caspersen 37.36 37.36      
  1:15.39 38.03 1:15.39    
  1:53.59 38.20      
  2:32.77 39.18 1:17.38 2:32.77  
  3:12.03 39.26      
  3:50.78 38.75 1:18.01    
  4:30.38 39.60      
  5:10.49 40.11 1:19.71 2:37.72 5:10.49
  5:50.24 39.75      
  6:30.31 40.07 1:19.82    
  7:09.74 39.43      
  7:50.67 40.93 1:20.36 2:40.18  
  8:33.13 42.46      
  9:15.16 42.03 1:24.49    
  9:56.96 41.80      
6th place 10:34.85 37.89 1:19.69 2:44.18 5:24.36
3200m relay Time 200m 400m 800m
Patrick Etzler 33.38 33.38    
  1:08.66 35.28 1:08.66  
  1:44.74 36.08    
  2:20.70 35.96 1:12.04 2:20.70
Mitchell Amstutz 2:51.66 30.96    
  3:26.90 35.24 1:06.20  
  4:03.94 37.04    
  4:41.79 37.85 1:14.89 2:21.09
Faizan Khan 5:14.47 32.68    
  5:48.61 34.14 1:06.82  
  6:26.24 37.63    
  7:06.22 39.98 1:17.61 2:24.43
Colin Chambers 7:38.07 31.85    
  8:13.05 34.98 1:06.83  
  8:48.41 35.36    
6th place 9:22.30 33.89 1:09.25 2:16.08