Official Results
Brebeuf Jesuit Track & Field
Roncalli HSR Qualifier #1 - University of Indianapolis
Tuesday, March 5, 2019
3200m run Time Place 60m dash Trial Final Place
Kelly Gardner 11:41.14 1st Brooklyn Chestnut 7.88 7.74 2nd
Kate Crist 13:23.99 4th Hanna Hearn 7.81 7.78 4th
3200m relay Time 200m 400m 800m 60m hurdles Trial Final Place
Katie O'Donnell 36.27 36.27     Marley Altman 11.38   10th
  1:12.75 36.48 1:12.75  
  1:50.16 37.41     long jump Distance Place
  2:28.16 38.00 1:15.41 2:28.16 Taylor Gray 15' 1.25" 7th
Bella Stonitsch 3:07.20 39.04     Maddie McGloin 14' 0" 12th
  3:47.84 40.64 1:19.68  
  4:30.42 42.58     high jump Height Place
  5:11.34 40.92 1:23.50 2:43.18 Calyn Coleman no height  
Kelly Gardner 5:50.26 38.92     Temi Osuntokun no height  
  6:29.51 39.25 1:18.17  
  7:09.05 39.54     pole vault Height Place
  7:48.91 39.86 1:19.40 2:37.57 Sydney Gallagher 8' 0" 2nd
Madeline Keller 8:25.28 36.37     Mia Wagner 7' 6" 3rd
  9:02.52 37.24 1:13.61  
  9:40.42 37.90     1600m relay Time 200m  400m
2nd place 10:16.82 36.40 1:14.30 2:27.91 Mia Wagner 33.38 33.38  
  1:08.77 35.39 1:08.77
DMR Time 200m 400m 800m 1200m 1600m Marley Altman 1:39.39 30.62  
Katie O'Donnell 41.15 41.15           2:16.42 37.03 1:07.65
  1:19.08 37.93 1:19.08       Victoria Cassman 2:47.26 30.84  
  1:59.11 40.03           3:23.38 36.12 1:06.96
  2:39.60 40.49 1:20.52 2:39.60     Alexis Dillard 3:54.17 30.79  
  3:19.79 40.19           4:30.60 36.43 1:07.22
  3:57.92 38.13 1:18.32   3:57.92   4th place
Alex Ezell 4:30.09 32.17        
  5:06.15 36.06 1:08.23       800m relay Time 200m
Bella Stonitsch 5:42.45 36.30         Brooklyn Chestnut 26.30 26.30
  6:22.61 40.16 1:16.46       Alex Ezell 54.27 27.97
  7:04.91 42.30         Taylor Gray 1:21.24 26.97
  7:48.91 44.00 1:26.30 2:42.76     Hanna Hearn 1:46.90 25.66
Madeline Keller 8:28.88 39.97         2nd place
  9:09.75 40.87 1:20.84      
  9:50.67 40.92        
  10:31.71 41.04 1:21.96 2:42.80    
  11:12.39 40.68        
  11:53.10 40.71 1:21.39   4:04.19  
  12:33.20 40.10        
2nd place 13:11.67 38.47 1:18.57 2:39.96   5:22.76
Brebeuf Jesuit Track & Field
Roncalli HSR Qualifier #1 - University of Indianapolis
Tuesday, March 5, 2019
3200m run Time 200m 400m 800m 1600m 60m hurdles Trial Final Place
Krishna Thirunavukkarasu 35.90 35.90       Myles Clark 8.61 8.52 1st
  1:13.70 37.80 1:13.70     Greg Coleman 9.99 9.66 7th
  1:50.37 36.67      
  2:27.76 37.39 1:14.06 2:27.76   60m dash Trial Final Place
  3:05.07 37.31       Caleb Ellison 7.37 7.37 6th
  3:42.62 37.55 1:14.86     Josh Hall 7.70   16th
  4:19.53 36.91      
  4:54.85 35.32 1:12.23 2:27.09 4:54.85 800m relay Time 200m
  5:30.86 36.01       Christian Troupe 25.20 25.20
  6:08.36 37.50 1:13.51     Myles Clark 49.81 24.61
  6:46.16 37.80       Andrew Gale 1:15.48 25.67
  7:23.84 37.68 1:15.48 2:28.99   Caleb Ellison 1:39.26 23.78
  8:01.60 37.76       6th place
  8:38.82 37.22 1:14.98    
  9:13.67 34.85       1600m relay Time 200m  400m
1st place 9:46.26 32.59 1:07.44 2:22.42 4:51.41 Josh Hall 26.64 26.64  
Evan Stella 40.23 40.23         1:02.40 35.76 1:02.40
  1:21.51 41.28 1:21.51     Dorian Lee 1:29.50 27.10  
  2:01.99 40.48         2:01.52 32.02 59.12
  2:42.75 40.76 1:21.24 2:42.75   Marcus Sherrod 2:30.19 28.67  
  3:23.57 40.82         3:03.04 32.85 1:01.52
  4:04.35 40.78 1:21.60     Lawrence Coan 3:32.76 29.72  
  4:46.12 41.77         4:03.05 30.29 1:00.01
  5:27.62 41.50 1:23.27 2:44.87 5:27.62 13th place
  6:08.79 41.17      
  6:51.45 42.66 1:23.83     shot put Distance Place
  7:32.77 41.32       Ticen Abdul-Majid 35' 11.5" 18th
  8:16.10 43.33 1:24.65 2:48.48   Tyler Miller 35' 9" 19th
  8:59.31 43.21      
  9:41.85 42.54 1:25.75     pole vault Height Place
  10:24.63 42.78       Ralph Angcao Penafiel 9' 6" 9th
  11:06.68 42.05 1:24.83 2:50.58 5:39.06
high jump Height Place
3200m relay Time 200m 400m 800m Dorian Lee 5' 4" 5th
Jack Kovach 29.87 29.87    
  1:00.61 30.74 1:00.61  
  1:30.94 30.33    
  2:02.83 31.89 1:02.22 2:02.83
Niels Caspersen 2:34.61 31.78    
  3:07.18 32.57 1:04.35  
  3:41.67 34.49    
  4:13.62 31.95 1:06.44 2:10.79
Faizan Khan 4:45.28 31.66    
  5:18.58 33.30 1:04.96  
  5:53.17 34.59    
  6:27.01 33.84 1:08.43 2:13.39
Alex Potts 6:54.87 27.86    
  7:25.61 30.74 58.60  
  7:57.63 32.02    
2nd place 8:30.85 33.22 1:05.24 2:03.84