Brebeuf Jesuit Track & Field
IWU HSR Qualifier #1 - Indiana Wesleyan University
Friday, March 1, 2019
3200m run Time 200m 400m 800m 1600m 60m dash Trial Place
Madeline Keller 42.07 42.07       Brooklyn Chestnut 7.82 1st
  1:22.40 40.33 1:22.40     Alex Exell 8.11 2nd
  2:04.48 42.08       Taylor Gray 8.24 4th
  2:46.92 42.44 1:24.52 2:46.92  
  3:30.19 43.27       60m hurdles Time Place
  4:13.48 43.29 1:26.56     Marley Altman 11.20 8th
  4:57.07 43.59       Elizabeth Brase 11.49 10th
  5:40.28 43.21 1:26.80 2:53.36 5:40.28 Caroline Potts    
  6:22.16 41.88      
  7:05.01 42.85 1:24.73     long jump Distance Place
  7:48.01 43.00       Taylor Gray 15' 0.25" 3rd
  8:31.04 43.03 1:26.03 2:50.76   Maddie McGloin 13' 3.5" 6th
  9:14.10 43.06      
  9:56.87 42.77 1:25.83     800m relay Time 200m
  10:38.99 42.12       Brooklyn Chestnut 25.98 25.98
1st place 11:18.67 39.68 1:21.80 2:47.63 5:38.39 Taylor Gray 1:04.97 38.99 *drop
Kate Ricks 42.55 42.55       Melissa Gamero 1:33.97 29.00
  1:22.63 40.08 1:22.63     Alex Ezell 2:01.13 27.16
  2:04.68 42.05       9th place
  2:47.23 42.55 1:24.60 2:47.23  
  3:30.48 43.25       1600m relay Time 200m 400m
  4:13.84 43.36 1:26.61     Marley Altman 31.21 31.21  
  4:57.37 43.53         1:08.29 37.08 1:08.29
  5:41.08 43.71 1:27.24 2:53.85 5:41.08 Maddie McGloin 1:39.81 31.52  
  6:23.76 42.68         2:19.25 39.44 1:10.96
  7:07.02 43.26 1:25.94     Victoria Cassman 2:49.32 30.07  
  7:50.90 43.88         3:26.72 37.40 1:07.47
  8:34.66 43.76 1:27.64 2:53.58   Temi Osuntokun 3:59.01 32.29  
  9:19.42 44.76         4:39.01 40.00 1:12.29
  10:04.09 44.67 1:29.43     8th place
  10:48.49 44.40      
2nd place 11:27.74 39.25 1:23.65 2:53.08 5:46.66
Zoe Simmons 40.51 40.51      
  1:21.40 40.89 1:21.40    
  2:03.42 42.02      
  2:45.98 42.56 1:24.58 2:45.98  
  3:29.36 43.38      
  4:12.81 43.45 1:26.83    
  4:56.39 43.58      
  5:39.77 43.38 1:26.96 2:53.79 5:39.77
  6:22.52 42.75      
  7:05.75 43.23 1:25.98    
  7:49.55 43.80      
  8:33.13 43.58 1:27.38 2:53.36  
  9:17.52 44.39      
  10:01.81 44.29 1:28.68    
  10:46.43 44.62      
3rd place 11:29.34 42.91 1:27.53 2:56.21 5:49.57
DMR Time 200m 400m 800m 1200m 1600m
Madeline Keller 39.50 39.50        
  1:20.21 40.71 1:20.21      
  2:00.58 40.37        
  2:41.04 40.46 1:20.83 2:41.04    
  3:21.79 40.75        
  4:02.05 40.26 1:21.01   4:02.05  
Allison Caffrey 4:35.86 33.81        
  5:10.87 35.01 1:08.82      
Katie O'Donnell 5:47.97 37.10        
  6:26.23 38.26 1:15.36      
  7:04.28 38.05        
  7:42.43 38.15 1:16.20 2:31.56    
Zoe Simmons 8:22.98 40.55        
  9:04.86 41.88 1:22.43      
  9:46.92 42.06        
  10:28.89 41.97 1:24.03 2:46.46    
  11:10.63 41.74        
  11:52.98 42.35 1:24.09   4:10.55  
  12:35.58 42.60        
1st place 13:17.25 41.67 1:24.27 2:48.36   5:34.82
3200m relay Time 200m 400m 800m
Katie O'Donnell 35.34 35.34    
1:12.16 36.82 1:12.16  
  1:50.24 38.08    
  2:29.03 38.79 1:16.87 2:29.03
Allison Caffrey 3:03.34 34.31    
  3:40.63 37.29 1:11.60  
  4:21.49 40.86    
  5:04.15 42.66 1:23.52 2:35.12
Kelly Gardner 5:43.04 38.89    
  6:21.04 38.00 1:16.89  
  6:59.40 38.36    
  7:38.31 38.91 1:17.27 2:34.16
Kate Ricks 8:14.46 36.15    
  8:52.10 37.64 1:13.79  
  9:30.80 38.70    
2nd place 10:10.00 39.20 1:17.90 2:31.69
Brebeuf Jesuit Track & Field
IWU HSR Qualifier #1 - Indiana Wesleyan University
Friday, March 1, 2019
distance medley relay Time 200m 400m 800m 1200m 1600m 60m dash Time Place
Colin Chambers 34.35 34.35         Christian Trouple 7.46 6th
  1:07.65 33.30 1:07.65       Dorian Lee 7.78 20th
  1:42.85 35.20         Andrew Gale 7.86 25th
  2:18.59 35.74 1:10.94 2:18.59    
  2:54.40 35.81         800m relay Time 200m
  3:28.56 34.16 1:09.97   3:28.56   Christian Troupe 24.95 24.95
Eric Shea 3:55.12 26.56         Andrew Gale 50.84 25.89
  4:25.90 30.78 57.34       Jeremiah Jackson 1:16.95 26.11
Faizan Khan 4:55.66 29.76         Dorian Lee 1:42.90 25.95
  5:28.72 33.06 1:02.82       8th place
  6:03.75 35.03        
  6:39.67 35.92 1:10.95 2:13.77     long jump Distance Place
Jack Kovach 7:10.82 31.15         Jeremiah Jackson 13' 10.75" 16th
  7:44.95 34.13 1:05.28       Andrew Gale 12' 5.75" 17th
  8:19.29 34.34        
  8:53.84 34.55 1:08.89 2:14.17     high jump Height Place
  9:28.65 34.81         Andrew Gale no height  
  10:02.85 34.20 1:09.01   3:23.18  
  10:37.65 34.80        
2nd place 11:10.29 32.64 1:07.44 2:16.45   4:30.62
3200m run Time 200m 400m 800m 1600m
Jack Kovach 34.02 34.02      
  1:09.00 34.98 1:09.00    
  1:44.40 35.40      
  2:19.73 35.33 1:10.73 2:19.73  
  2:54.85 35.12      
  3:30.35 35.50 1:10.62    
  4:06.25 35.90      
  4:42.38 36.13 1:12.03 2:22.65 4:42.38
  5:18.39 36.01      
  5:54.40 36.01 1:12.02    
  6:30.58 36.18      
  7:07.31 36.73 1:12.91 2:24.93  
  7:43.61 36.30      
  8:20.89 37.28 1:13.58    
  8:56.97 36.08      
1st place 9:31.28 34.31 1:10.39 2:23.97 4:48.90
Colin Chambers 34.92 34.92      
  1:11.00 36.08 1:11.00    
  1:48.08 37.08      
  2:25.79 37.71 1:14.79 2:25.79  
  3:04.18 38.39      
  3:43.41 39.23 1:17.62    
  4:22.34 38.93      
  5:00.50 38.16 1:17.09 2:34.71 5:00.50
  5:38.72 38.22      
  6:16.82 38.10 1:16.32    
  6:55.35 38.53      
  7:33.70 38.35 1:16.88 2:33.20  
  8:12.41 38.71      
  8:50.34 37.93 1:16.64    
  9:27.88 37.54      
2nd place 10:01.94 34.06 1:11.60 2:28.24 5:01.44
Collin Stevens 36.69 36.69      
  1:13.62 36.93 1:13.62    
  1:52.73 39.11      
  2:33.34 40.61 1:19.72 2:33.34  
  3:12.69 39.35      
  3:52.44 39.75 1:19.10    
  4:33.22 40.78      
  5:14.25 41.03 1:21.81 2:40.91 5:14.25
  5:55.95 41.70      
  6:37.08 41.13 1:22.83    
  7:18.83 41.75      
  8:00.41 41.58 1:23.33 2:46.16  
  8:41.57 41.16      
  9:22.42 40.85 1:22.01    
  10:02.67 40.25      
4th place 10:39.76 37.09 1:17.34 2:39.35 5:25.51
3200m relay Time 200m 400m 800m
Josh Ruppert 30.78 30.78    
1:03.17 32.39 1:03.17  
  1:37.79 34.62    
  2:11.26 33.47 1:08.09 2:11.26
Michael Gerritzen 2:40.75 29.49    
  3:14.47 33.72 1:03.21  
  3:51.33 36.86    
  4:29.43 38.10 1:14.96 2:18.17
Collin Stevens 5:01.78 32.35    
  5:39.24 37.46 1:09.81  
  6:18.15 38.91    
  6:57.88 39.73 1:18.64 2:28.45
Faizan Khan 7:28.60 30.72    
  8:03.21 34.61 1:05.33  
  8:40.88 37.67    
5th place 9:17.39 36.51 1:14.18 2:19.51
DirectAthletics, Inc. Logo

 IWU HSR Qualifier #1
March 1st, 2019 - Indiana Wesleyan-Indoor Sports Complex
This meet was not scored.
03/01/19:
 
Men's 4 x 400m Relay (M) - 4 x 400m Relay
Finals:
Place   Team    Time    Score
  Bluffton   NT   -
1   Mt. Vernon (Fortville)   3:38.13   -
2   Homestead   3:40.14   -
3   Anderson   3:49.35   -
4   Westfield   3:51.54   -
5   Frankton   3:57.50   -
6   Churubusco   3:58.55   -
7   Madison-Grant   4:23.83   -
 
 
 
Women's 4 x 800m Relay (W) - 4 x 800m Relay
Finals:
Place   Team    Time    Score
  Westfield   NT   -
1   Homestead   10:06.56   -
2   Brebeuf Jesuit   1:01.00   -
3   Huntington North   11:29.55   -
4   Frankton   11:31.08   -
5   Churubusco   11:38.34   -
6   Mt. Vernon (Fortville)   11:38.88   -
7   Bluffton   11:39.08   -
8   Kokomo   11:40.54   -
 
 
 
Women's 4,000m Distance Medley (W) - 4,000m Distance Medley
Finals:
Place   Team    Time    Score
  Homestead   NT   -
1   Brebeuf Jesuit   13:17.25   -
2   Westfield   13:55.44   -
3   Mt. Vernon (Fortville)   14:11.60   -
4   Huntington North   14:14.17   -
5   Kokomo   15:39.28   -
6   Northfield   16:06.79   -
7   Churubusco   16:43.45   -
 
 
 
Women's Pole Vault (W) - Pole Vault
Finals:
Place   Bib    Name    Year    Team    Distance    Score
1         Gery, Josie    Sophomore    Homestead    11'  0"    -
2         Burrita, Maggie    Junior    Churubusco    9'  6"    -
3         Krizon, Gwendolyn    Junior    Homestead    8'  6"    -
4         Elkin, Liesl    Senior    Kokomo    7'  6"    -
5         Bussard, Brittany    Senior    Northfield    7'  6"    -
6         Shearer, Brelle    Freshman    Churubusco    7'  6"    -
        Russell, Veronika    Senior    Huntington North    NH    -
        Harvey , Adalyn    Sophomore    Huntington North    NH    -
        Ulsas, Lauren    Senior    Westfield    NH    -
 
 
 
Men's High Jump (M) - High Jump
Finals:
Place   Bib    Name    Year    Team    Distance    Score
1         Crist, Cooper    Senior    Homestead    6'  2"    -
2         McConnell, Cole    Senior    Bluffton    5'  8"    -
3         Edwards, Steve    Senior    Kokomo    5'  6"    -
        Haney, Patrick    Freshman    Madison-Grant    NH    -
        Ballard, Amarion    Freshman    Westfield    NH    -
        Jones, Andrew    Sophomore    Mt. Vernon (Fortville)    NH    -
        Lewis, Ashton    Junior    Mt. Vernon (Fortville)    NH    -
        Rops, Matthew    Sophomore    Westfield    NH    -
        Kissel, Benjamin    Sophomore    Northfield    NH    -
        Kennedy, Jalen    Sophomore    Marion    NH    -
        Gale, Andrew    Sophomore    Brebeuf Jesuit    NH    -
        McConnell, Carter    Freshman    Bluffton    NH    -
 
 
 
Women's 4 x 200m Relay (W) - 4 x 200m Relay
Finals:
Place   Team    Time    Score
1   Homestead   1:51.99   -
2   Mt. Vernon (Fortville)   1:53.90   -
3   Ft. Wayne Snider   1:54.75   -
4   Westfield   1:56.69   -
5   Churubusco   1:57.09   -
6   Huntington North   1:58.36   -
7   Bluffton   1:59.56   -
8   Frankton   1:59.96   -
9   Brebeuf Jesuit   2:01.13   -
10   Madison-Grant   2:02.82   -
11   Kokomo   2:05.20   -
12   Northfield   2:05.75   -
 
 
 
Women's Shot Put (W) - Shot Put
Finals:
1:
Place  Overall    Bib    Name    Year    Team    Distance    Score
1   10         Niswander, Isabel    Freshman    Huntington North    28'  3.5"    -
2   11         Husband, Maddie    Sophomore    Huntington North    27'  2.5"    -
3   12         McEvoy, Ali    Sophomore    Westfield    26'  5.25"    -
4   13         Hayes, Faith    Sophomore    Mt. Vernon (Fortville)    26'  0.5"    -
5           Barton, Saraya    Senior    Madison-Grant    ND    -
6           Marcum, Loudnie    Junior    Frankton    ND    -
7           Lemaster, Vivian    Sophomore    Northfield    ND    -
 
2:
Place  Overall    Bib    Name    Year    Team    Distance    Score
1   1         James, Brittnee    Senior    Homestead    41'  0"    -
2   2         Seifert, Olivia    Senior    Homestead    37'  4.5"    -
3   3         Freel, Payton    Senior    Madison-Grant    36'  9.25"    -
4   4         Barger, Zoe    Sophomore    Bluffton    33'  10.25"    -
5   5         Pentecost, Zoe    Senior    Westfield    32'  5.25"    -
6   6         Gallmier, Chassy    Senior    Churubusco    31'  7.25"    -
7   7         Gaff, Madi    Junior    Churubusco    31'  2.5"    -
8   8         Keeler, Emily    Senior    Mt. Vernon (Fortville)    30'  7.75"    -
9   9         Mackenzie, Julia    Sophomore    Bluffton    29'  4.5"    -
 
 
 
Women's 60m Hurdles (W) - 60m Hurdles
Finals:
1:
Place  Overall    Bib    Name    Year    Team    Time    Score
1   1         Buck, Sophia    Senior    Homestead    9.73    -
2   2         Wright, Jaeleen    Senior    Homestead    10.03    -
3   3         Boehm, Haley    Sophomore    Westfield    10.19    -
4   5         Dager, Claryce    Junior    Homestead    10.77    -
5   7         Bussard, Brittany    Senior    Northfield    10.98    -
6   8         Altman, Marley    Senior    Brebeuf Jesuit    11.20    -
7   10         Brase, Elizabeth    Junior    Brebeuf Jesuit    11.49    -
8           Potts, Caroline    Freshman    Brebeuf Jesuit    NT    -
 
2:
Place  Overall    Bib    Name    Year    Team    Time    Score
1   4         Boersma, Hannah    Freshman    Churubusco    10.40    -
2   6         Frank, Meryl    Junior    Bluffton    10.84    -
3   9         Stanfield, Raelyn    Sophomore    Mt. Vernon (Fortville)    11.45    -
4   11         Lehrman, Natalie    Sophomore    Bluffton    11.95    -
5   12         Poland, Karlie    Senior    Northfield    12.34    -
6           Zuk, Isabelle    Freshman    Churubusco    NT    -
 
 
 
Women's 4 x 400m Relay (W) - 4 x 400m Relay
Finals:
Place   Team    Time    Score
  Kokomo   NT   -
1   Homestead   4:07.98   -
2   Ft. Wayne Snider   4:29.69   -
3   Huntington North   4:30.28   -
4   Churubusco   4:30.83   -
5   Mt. Vernon (Fortville)   4:32.58   -
6   Westfield   4:33.43   -
7   Frankton   4:33.72   -
8   Brebeuf Jesuit   4:39.01   -
9   Bluffton   4:56.07   -
10   Madison-Grant   5:22.68   -
 
 
 
Men's Shot Put (M) - Shot Put
Finals:
1:
Place  Overall    Bib    Name    Year    Team    Distance    Score
1   9         Riddle, Christian    Freshman    Churubusco    40'  1.25"    -
2   12         Walls, Blake    Junior    Mt. Vernon (Fortville)    37'  3.75"    -
3   13         Garza, Kaine    Junior    Bluffton    37'  3.25"    -
4   15         Seifert, Ethan    Senior    Homestead    34'  0"    -
5   16         Swink, Tobias    Senior    Anderson    33'  8.25"    -
6   17         Wedmore, Gabe    Freshman    Madison-Grant    31'  11.75"    -
7   18         Wesson, Andy    Junior    Frankton    31'  0.25"    -
8   19         Paul, Keegan    Senior    Kokomo    30'  11.5"    -
9   20         Martin, Garrett    Junior    Frankton    28'  2.75"    -
10   21         Harrington, Gabe    Freshman    Northfield    21'  3.25"    -
11           Coyne, Jaxton    Sophomore    Northfield    ND    -
 
2:
Place  Overall    Bib    Name    Year    Team    Distance    Score
1   1         Jones, AJ    Senior    Madison-Grant    51'  8"    -
2   2         Netral, Jacob    Junior    Westfield    44'  1.75"    -
3   3         Haught, Porter    Senior    Homestead    43'  9.75"    -
4   4         Boots, Levi    Senior    Bluffton    43'  2.75"    -
5   5         Miller, Nick    Junior    Warsaw Community    43'  2"    -
6   6         Foor, Matt    Sophomore    Mt. Vernon (Fortville)    42'  5"    -
7   7         Allen, Tanner    Senior    Churubusco    42'  1.25"    -
8   8         Gray, Javias    Senior    Kokomo    40'  4.5"    -
9   10         Parker, Aidan    Junior    Westfield    39'  8.75"    -
10   11         Wagoner, Jaxon    Senior    Warsaw Community    38'  0"    -
11   14         Isreal, Dates    Junior    Anderson    34'  3.5"    -
 
 
 
Women's 60m Dash (W) - 60m Dash
Finals:
1:
Place  Overall    Bib    Name    Year    Team    Time    Score
1   1         Chestnut, Brooklyn    Junior    Brebeuf Jesuit    7.82    -
2   2         Ezell, Alex    Senior    Brebeuf Jesuit    8.11    -
3   3         Mack, Arianna    Sophomore    Mt. Vernon (Fortville)    8.22    -
4   4         Gray, Taylor    Senior    Brebeuf Jesuit    8.24    -
5   5         Swing, Haley    Senior    Homestead    8.28    -
6   10         Jones, Rhylee    Junior    Homestead    8.68    -
7   13         Torrez, Gabby    Junior    Homestead    8.77    -
8   25         Foster, Rissa    Freshman    Mt. Vernon (Fortville)    9.32    -
 
2:
Place  Overall    Bib    Name    Year    Team    Time    Score
1   6         Kerrigan, Meadow    Junior    Frankton    8.42    -
2   11         Browning, Katelyn    Freshman    Frankton    8.70    -
3   12         Konger, Brooke    Sophomore    Churubusco    8.75    -
4   14         Daniels, Omarea    Freshman    Kokomo    8.78    -
5   16         Stewart, Victoria    Sophomore    Kokomo    8.79    -
6   22         Arnold, Mariah    Junior    Mt. Vernon (Fortville)    9.01    -
7   24         Marcum, Loudnie    Junior    Frankton    9.12    -
8           Franco, Priscila    Senior    Kokomo    NT    -
 
3:
Place  Overall    Bib    Name    Year    Team    Time    Score
1   7         Johnson, Ryleigh    Freshman    Bluffton    8.60    -
2   8         Moser, Amaris    Junior    Bluffton    8.65    -
3   9         Hosted, Mariah    Freshman    Churubusco    8.66    -
4   15         Clanin , Lily    Sophomore    Huntington North    8.78    -
5   17         Ewer, Emma    Freshman    Madison-Grant    8.80    -
6   18         Shearer, Brelle    Freshman    Churubusco    8.85    -
7   19         Dorsett, Peyton    Senior    Huntington North    8.85    -
8   26         Turner, Azmae    Freshman    Madison-Grant    9.35    -
 
4:
Place  Overall    Bib    Name    Year    Team    Time    Score
1   20         Gilbert, Audrey    Freshman    Bluffton    8.93    -
2   21         Bowland, Chelsea    Freshman    Madison-Grant    8.94    -
3   23         Gross , Grace    Sophomore    Huntington North    9.06    -
 
 
 
Men's Long Jump (M) - Long Jump
Finals:
Place   Bib    Name    Year    Team    Distance    Score
1         Wood, Sam    Junior    Churubusco    21'  1"    -
2         Nash, Andra'    Senior    Kokomo    19'  10.25"    -
3         Crist, Cooper    Senior    Homestead    19'  10"    -
4         Emenhiser, Joey    Senior    Churubusco    19'  2.5"    -
5         Fields, Kheigan    Junior    Marion    19'  2.5"    -
6         Chalmers, Mario    Freshman    Westfield    18'  11.25"    -
7         Kennedy, Jalen    Sophomore    Marion    18'  6"    -
8         LaBelle, Keagan    Freshman    Mt. Vernon (Fortville)    18'  3.75"    -
9         McGhee, Steven    Senior    Anderson    17'  8.25"    -
10         Lawrence, Plez    Freshman    Kokomo    17'  4.75"    -
11         Frey, David    Sophomore    Westfield    16'  11.25"    -
12         Jones, Andrew    Sophomore    Mt. Vernon (Fortville)    16'  6.25"    -
13         Lazare, Erson    Senior    Homestead    16'  4.75"    -
14         Mason, Austin    Junior    Madison-Grant    16'  1"    -
15         Bouslog, Landon    Senior    Frankton    15'  6.25"    -
16         Jackson, Jeremiah    Freshman    Brebeuf Jesuit    13'  10.75"    -
17         Gale, Andrew    Sophomore    Brebeuf Jesuit    12'  5.75"    -
        Kinsey, Kody    Sophomore    Bluffton    ND    -
        Malone, Avery    Senior    Anderson    ND    -
        Reed, Alex    Freshman    Northfield    ND    -
 
 
 
Women's High Jump (W) - High Jump
Finals:
Place   Bib    Name    Year    Team    Distance    Score
1         Williams , Preslee    Sophomore    Huntington North    5'  0"    -
2         Wright, Jaeleen    Senior    Homestead    4'  10"    -
3         Boersma, Hannah    Freshman    Churubusco    4'  10"    -
4         Bidwell, Eliza    Freshman    Mt. Vernon (Fortville)    4'  8"    -
5         Thomas, Gracesyn    Junior    Mt. Vernon (Fortville)    4'  6"    -
6         Poland, Karlie    Senior    Northfield    4'  6"    -
        Turner, Azmae    Freshman    Madison-Grant    NH    -
        Vaughn, Sierra    Junior    Bluffton    NH    -
        Dorsett, Peyton    Senior    Huntington North    NH    -
        Mimi, Bahizi    Junior    Homestead    NH    -
 
 
 
Men's 4 x 200m Relay (M) - 4 x 200m Relay
Finals:
Place   Team    Time    Score
  Northfield   NT   -
  Churubusco   NT   -
1   Westfield   1:36.18   -
2   Kokomo   1:36.88   -
3   Mt. Vernon (Fortville)   1:36.95   -
4   Homestead   1:37.56   -
5   Anderson   1:38.61   -
6   Warsaw Community   1:42.58   -
7   Marion   1:42.73   -
8   Brebeuf Jesuit   1:42.90   -
9   Frankton   1:43.60   -
10   Madison-Grant   1:45.99   -
11   Bluffton   1:47.69   -
 
 
 
Men's 3,200m Run (M) - 3,200m Run
Finals:
Place   Bib    Name    Year    Team    Time    Score
1         Kovach, Jack    Junior    Brebeuf Jesuit    9:31.28    -
2         Chambers, Colin    Junior    Brebeuf Jesuit    10:01.94    -
3         McArdle, Donald    Sophomore    Homestead    10:16.06    -
4         Stevens, Collin    Freshman    Brebeuf Jesuit    10:39.76    -
5         Cook, Carter    Junior    Homestead    10:43.08    -
6         McManus, Brad    Junior    Westfield    10:48.38    -
7         Rappe, Evan    Sophomore    Mt. Vernon (Fortville)    10:52.14    -
8         Morgan, Tyler    Senior    Marion    10:52.25    -
9         Weaver, Logan    Junior    Homestead    11:02.00    -
10         Stolzfus, Bryan    Sophomore    Kokomo    12:01.05    -
        Kissling, Jacob    Sophomore    Warsaw Community    NT    -
        Kiely, Sam    Junior    Churubusco    NT    -
        Lechlitner, Sam    Sophomore    Warsaw Community    NT    -
 
 
 
Men's 60m Hurdles (M) - 60m Hurdles
Finals:
1:
Place  Overall    Bib    Name    Year    Team    Time    Score
1   1         Johnson, Kairal    Senior    Homestead    8.55    -
2   2         Donaldson, Brent    Senior    Mt. Vernon (Fortville)    8.94    -
3   3         Wood, Sam    Junior    Churubusco    8.95    -
4   4         Ballard, Amarion    Freshman    Westfield    9.03    -
5   5         Lootens, Eli    Senior    Marion    9.04    -
6   6         McGhee, Steven    Senior    Anderson    9.37    -
7   7         Fuchs, Sean    Junior    Homestead    9.89    -
8   12         Voorhis, Carson    Sophomore    Westfield    10.17    -
 
2:
Place  Overall    Bib    Name    Year    Team    Time    Score
1   8         Rappe, Luke    Junior    Mt. Vernon (Fortville)    9.89    -
2   9         Cole, Rylan    Sophomore    Mt. Vernon (Fortville)    9.94    -
3   10         Nondorf, Nick    Freshman    Churubusco    1.00    -
4   11         Kuznicki, Nathan    Senior    Frankton    10.05    -
5   14         Anderson, Max    Sophomore    Churubusco    10.51    -
6   16         Lootens, Keller    Freshman    Marion    11.63    -
7   18         Walker, Keonta    Sophomore    Anderson    12.67    -
8           Kirksey, Dacoven    Sophomore    Anderson    NT    -
 
3:
Place  Overall    Bib    Name    Year    Team    Time    Score
1   13         Martinez, Gus    Freshman    Bluffton    10.22    -
2   15         Bailey, Bo    Junior    Frankton    11.16    -
3   17         Reiff, Alec    Freshman    Bluffton    11.73    -
 
 
 
Men's Pole Vault (M) - Pole Vault
Finals:
Place   Bib    Name    Year    Team    Distance    Score
1         Wood, Sam    Junior    Churubusco    14'  0"    -
2         Sierks, Tyler    Junior    Homestead    13'  9"    -
3         Blackburn, Drake    Senior    Kokomo    11'  0"    -
        Malone-Johnson, Kainen    Sophomore    Marion    NH    -
        Forsyth, Seth    Junior    Northfield    NH    -
        Fuentes, Elias    Junior    Kokomo    NH    -
        Graf, Hudson    Freshman    Homestead    NH    -
        Koolvord, Brandon    Junior    Churubusco    NH    -
 
 
 
Men's 60m Dash (M) - 60m Dash
Finals:
1:
Place  Overall    Bib    Name    Year    Team    Time    Score
1   1         Edwards, Steve    Senior    Kokomo    7.28    -
2   2         Wade, Alijah    Senior    Warsaw Community    7.35    -
3   4         Malone, Avery    Senior    Anderson    7.38    -
4   7         Stamps, Khalid    Sophomore    Marion    7.48    -
5   9         Piening, Mason    Sophomore    Westfield    7.50    -
6   11         Porter, Jailin    Senior    Mt. Vernon (Fortville)    7.54    -
7   12         Miles, Luke    Senior    Mt. Vernon (Fortville)    7.54    -
8   22         Brock, Jayton    Junior    Warsaw Community    7.81    -
 
2:
Place  Overall    Bib    Name    Year    Team    Time    Score
1   6         Troupe, Christian    Sophomore    Brebeuf Jesuit    7.46    -
2   10         Jones, Troy    Junior    Marion    7.51    -
3   14         Lawson, Tristan    Senior    Frankton    7.58    -
4   15         Whalen, Samuel    Junior    Homestead    7.62    -
5   16         Murphy, Cody    Sophomore    Churubusco    7.65    -
6   19         Burton, Ryan    Sophomore    Homestead    7.70    -
7   20         Lee, Dorian    Freshman    Brebeuf Jesuit    7.78    -
8   34         Frush, Andrew    Freshman    Warsaw Community    8.06    -
 
3:
Place  Overall    Bib    Name    Year    Team    Time    Score
1   3         Chalmers, Mario    Freshman    Westfield    7.38    -
2   5         Lawrence, Plez    Freshman    Kokomo    7.39    -
3   8         Lazare, Erson    Senior    Homestead    7.49    -
4   17         LaBelle, Keagan    Freshman    Mt. Vernon (Fortville)    7.69    -
5   23         Delgado, Braxstin    Freshman    Marion    7.83    -
6   26         Emenhiser, Joey    Senior    Churubusco    7.88    -
7   28         Hernandez, Kevin    Junior    Westfield    7.91    -
8   29         Serrano-Soliz, Octavio    Senior    Kokomo    7.91    -
 
4:
Place  Overall    Bib    Name    Year    Team    Time    Score
1   21         Harrison, Luke    Freshman    Frankton    7.79    -
2   24         Beatrice, Blaize    Senior    Anderson    7.85    -
3   25         Gale, Andrew    Sophomore    Brebeuf Jesuit    7.86    -
4   30         Amos, Scott    Senior    Anderson    7.92    -
5   31         Partin, Ethan    Sophomore    Churubusco    7.94    -
6   32         Ringger, John    Freshman    Bluffton    8.03    -
7   35         Mason, Austin    Junior    Madison-Grant    8.09    -
8   37         Bouslog, Landon    Senior    Frankton    8.16    -
 
5:
Place  Overall    Bib    Name    Year    Team    Time    Score
1   13         Turner, Sinjin    Senior    Madison-Grant    7.58    -
2   18         Kizer, Blake    Senior    Bluffton    7.70    -
3   27         Kinsey, Kody    Sophomore    Bluffton    7.90    -
4   33         Forsyth, Seth    Junior    Northfield    8.04    -
5   36         Vetor, Trey    Freshman    Madison-Grant    8.15    -
6   38         Galbraith, Ethan    Sophomore    Northfield    8.57    -
7           Kinsey, Jason    Sophomore    Northfield    NT    -
 
 
 
Women's 3,200m Run (W) - 3,200m Run
Finals:
Place   Bib    Name    Year    Team    Time    Score
1         Keller, Madeline    Freshman    Brebeuf Jesuit    11:18.67    -
2         Ricks, Kate    Senior    Brebeuf Jesuit    11:27.74    -
3         Simmons, Zoe    Junior    Brebeuf Jesuit    11:29.34    -
4         Gamble, Mollie    Junior    Oak Hill    11:33.36    -
5         Wiley, Addy    Freshman    Huntington North    11:47.09    -
6         Whitney , Hanna    Sophomore    Huntington North    12:21.54    -
7         Miller, Alena    Senior    Huntington North    12:30.21    -
8         Bloemendaal, Hanna    Junior    Warsaw Community    13:12.15    -
9         Howett, Amslie    Junior    Warsaw Community    13:24.20    -
10         Curtis, Kyla    Junior    Westfield    13:25.10    -
11         Hermann, Alex    Junior    Warsaw Community    13:26.76    -
 
 
 
Women's Long Jump (W) - Long Jump
Finals:
Place   Bib    Name    Year    Team    Distance    Score
1         Black, Sydney    Sophomore    Westfield    16'  3"    -
2         Gealy, Kara    Senior    Homestead    15'  9.5"    -
3         Gray, Taylor    Senior    Brebeuf Jesuit    15'  0.25"    -
4         Thomas, Gracesyn    Junior    Mt. Vernon (Fortville)    14'  8.75"    -
5         Stanfield, Raelyn    Sophomore    Mt. Vernon (Fortville)    14'  1.25"    -
6         McGloin, Maddie    Sophomore    Brebeuf Jesuit    13'  4.5"    -
6         Dorsett, Peyton    Senior    Huntington North    13'  4.5"    -
8         Stewart, Victoria    Sophomore    Kokomo    12'  10"    -
9         Barbour, Nasya    Freshman    Kokomo    12'  1"    -
        Freel, Bailey    Sophomore    Madison-Grant    ND    -
        Torrez, Gabby    Junior    Homestead    ND    -
        Zuk, Isabelle    Freshman    Churubusco    ND    -
        Probestle, Erin    Senior    Northfield    ND    -
        McKillip, Alyssa    Junior    Northfield    ND    -
        Clanin , Lily    Sophomore    Huntington North    ND    -
 
 
 
Men's 4,000m Distance Medley (M) - 4,000m Distance Medley
Finals:
Place   Team    Time    Score
  Northfield   NT   -
1   Homestead   10:46.23   -
2   Brebeuf Jesuit   11:10.29   -
3   Westfield   11:12.70   -
4   Mt. Vernon (Fortville)   11:37.95   -
5   Marion   11:54.12   -
6   Frankton   12:07.62   -
7   Kokomo   12:17.97   -
8   Churubusco   12:19.74   -
9   Anderson   13:19.93   -
10   Bluffton   13:46.50   -
11   Madison-Grant   15:19.59   -
 
 
 
Men's 4 x 800m Relay (M) - 4 x 800m Relay
Finals:
Place   Team    Time    Score
  Marion   NT   -
  Anderson   NT   -
1   Westfield   8:20.45   -
2   Mt. Vernon (Fortville)   8:37.42   -
3   Homestead   8:49.68   -
4   Frankton   8:56.98   -
5   Brebeuf Jesuit   9:17.39   -
6   Warsaw Community   9:19.00   -
7   Churubusco   9:50.78   -
8   Bluffton   10:39.43   -
9   Madison-Grant   11:42.89   -
 
 
 
 
Copyright 2019 DirectAthletics, Inc.  All rights reserved.