Sprint Showcase Official Results
Distance Showcase Official Results
Black Robe Running Club
Indiana Runner Showcase - Wabash College
Saturday, February 3, 2018
1600m run Time 200m 400m 800m 800m run Time 200m 400m
Mikayla Gallagher 38.01 38.01     Mikayla Gallagher 34.98 34.88  
  1:16.37 38.36 1:16.37     1:11.09 36.11 1:11.09
  1:55.40 39.03       1:47.24 36.15  
  2:35.63 40.23 1:19.26 2:35.63 4th place 2:23.15 35.91 1:12.06
  3:16.60 40.97    
  3:57.09 40.49 1:21.46   200m dash Time Place
  4:36.44 39.35     Brooklyn Chestnut 26.62 3rd
6th place 5:15.52 39.08 1:18.43 2:39.89
Katie O'Donnell 37.71 37.71     400m dash Time Place
  1:15.01 37.30 1:15.01   Mia Wagner 1:08.23 29th
  1:55.81 40.80     Marley Altman 1:10.06 33rd
  2:37.28 41.47 1:22.27 2:37.28
  3:20.56 43.28     55m dash Trial Final Place
  4:05.65 45.09 1:28.37   Brooklyn Chestnut 7.44 7.34 2nd
  4:50.83 45.18     Nakita Turner-Lee 7.51   8th
11th place 5:31.50 40.67 1:25.85 2:54.22 Taylor Gray 7.66   14th
Alex Ezell 7.67   15th
3200m run Time 200m 400m 800m 1600m Alia Hackett 8.30   43rd
Kate Ricks 40.27 40.27       Jania Hackett 8.37   47th
  1:22.80 42.53 1:22.80    
  2:04.86 42.06       55m hurdles Trial Final Place
  2:49.58 44.72 1:26.78 2:49.58   Nakita Turner-Lee 8.63 8.29 1st
  3:32.99 43.41       Mia Wagner 10.12   9th
  4:16.16 43.17 1:26.58    
  4:59.63 43.47      
  5:43.15 43.52 1:26.99 2:53.57 5:43.15
  6:26.76 43.61      
  7:11.44 44.68 1:28.29    
  7:54.95 43.51      
  8:38.43 43.48 1:26.99 2:55.28  
  9:22.46 44.03      
  10:06.39 43.93 1:27.96    
  10:49.78 43.39      
2nd place 11:28.52 38.74 1:22.13 2:50.09 5:45.37
Black Robe Running Club
Indiana Runner Showcase - Wabash College
Saturday, February 3, 2018
3200m run Time 200m 400m 800m 1600m 1-mile run Time 200m 400m 800m
Christian Stevens 35.72 35.72       Jack Kovach 34.39 34.39    
  1:12.13 36.41 1:12.13       1:08.83 34.44 1:08.83  
  1:47.89 35.76         1:44.06 35.23    
  2:23.52 35.63 1:11.39 2:23.52     2:20.46 36.40 1:11.63 2:20.46
  2:59.54 36.02         2:55.45 34.99    
  3:35.79 36.25 1:12.27       3:31.66 36.21 1:11.20  
  4:11.53 35.74         4:06.71 35.05    
  4:48.28 36.75 1:12.49 2:24.76 4:48.28 25th place 4:38.87 32.16 1:07.21 2:18.41
  5:25.41 37.13       Colin Chambers 35.72 35.72    
  6:02.48 37.07 1:14.20       1:11.54 35.82 1:11.54  
  6:40.18 37.70         1:47.85 36.31    
  7:17.67 37.49 1:15.19 2:29.39     2:25.72 37.87 1:14.18 2:25.72
  7:55.60 37.93         3:03.06 37.34    
  8:33.83 38.23 1:16.16       3:40.11 37.05 1:14.39  
  9:11.50 37.67         4:16.73 36.62    
4th place 9:46.09 34.59 1:12.26 2:28.42 4:57.81 47th place 4:49.69 32.96 1:09.58 2:23.97
Niels Caspersen 17.20 17.20
800m run Time 200m 400m   54.71 37.51
Alex Potts 29.83 29.83     1:31.04 36.33
  1:01.28 31.45 1:01.28   2:07.55 36.51
  1:33.35 32.07     2:45.66 38.11
12th place 2:04.47 31.12 1:03.19   3:24.06 38.40
  4:02.56 38.50
  4:37.61 35.05
58th place 4:52.62 15.01
Evan Stella 19.24 19.24
  54.19 34.95
  1:33.84 39.65
  2:14.33 40.49
  2:53.21 38.88
  3:32.69 39.48
  4:12.40 39.71
  4:51.15 38.75
93rd place 5:08.27 17.12
Josh Ruppert 19.35 19.35
  54.11 34.76
  1:33.81 39.70
  2:15.19 41.38
  2:56.70 41.51
  3:39.02 42.32
  4:20.98 41.96
  4:59.71 38.73
110th place 5:15.88 16.17